Як вибрати шпалери

Затишний інтер'єр – це завжди красиво оформлені стіни. Для їх обробки можна використовувати фарбу, панелі та інші матеріали, але найпопулярнішим варіантом лишаються – шпалери. Вони відіграють серйозну роль у сприйнятті всього інтер'єру в цілому. Тому розберемося, як правильно вибрати обої в залу, спальню, на кухню чи у будь-яке інше приміщення.

як вибрати шпалери

Як вибрати обої в залу 

Вирішуючи, як підібрати обої для вітальні, треба пам'ятати, що всі покриття випускаються з різних матеріалів. Вони відрізняються не тільки на вигляд, але і за способом нанесення, експлуатаційними характеристиками. Також важливо визначитися, чи потрібна візуальна корекція приміщення. Необов'язково використовувати для всієї кімнати полотна одного кольору або з однаковим малюнком. Покриття можна комбінувати, виділяючи окремі ділянки та створюючи ефектне зонування. 

Важливо при плануванні та оздобленні зали дотримуватися наступних рекомендацій і не припуститися помилок.

 1. При оздобленні в невеликому приміщенні краще вибирати спокійні світлі та пастельні тони, які візуально розширять простір, зроблять його затишним. На тлі подібних покриттів для стін можна використовувати меблі в яскравих кольорах, це пожвавить інтер'єр і додасть необхідної динаміки.
 2. Матеріали з великими, яскравими зображеннями добре підходять в квартиру з великою площею. Вони допомагають заповнити приміщення, зробити їх гармонійними. При цьому краще використовувати покриття з акцентуючим малюнком для однієї зі стін або її ділянки, оформивши інші за допомогою однотонних покриттів. Це допоможе надати інтер’єру сучасні риси, уникнути навантаження зображеннями та квітами.
 3. Для маленьких віталень ідеально підходять світлі тони, а також нав'язливі малюнки. Якщо приміщення вузьке, візуально розтягнути його можна за допомогою полотен з горизонтальним орнаментом. Але подібний варіант підходить тільки в тому випадку, якщо стелі — високі. Для низьких краще вибирати покриття з вертикальними, тонкими смужками, які візуально зроблять приміщення просторішим. Якщо інтер’єру не вистачає динаміки, можна використовувати діагональні малюнки. 

як вибрати обої

Як вибрати обої для коридору

Як вибрати обої для коридору  з урахуванням стилю:

 • Мінімалізм – актуальний для вузьких приміщень. Підійдуть яскраві полотна (в одному тоні або з вираженим принтом). Може використовуватись геометричний або рослинний орнамент.
 • Модерн передбачає класичні лінії та нестандартні ідеї. Наприклад, одна стіна може бути однотонною, інша – з великим, лаконічним, але непомітним орнаментом.
 • Хай-тек «любить» металевий блиск та геометрію. Популярні кольори – «кислотні» та світлі.
 • Прованс та кантрі. Особливість такого коридору – легкість, світлі природні відтінки. Цікаво виглядають шпалери з акварельним малюнком, флористичними орнаментами, «природною» текстурою.
 • Скандинавський стиль. Передбачає стриманість та спокійні тони. Найчастіше використовується білий та його відтінки.

Як вибрати обої в спальню

Якщо вітальня може бути яскравою і провокаційною, то на стіни в спальні краще клеїти шпалери з приглушеними пастельними тонами. Перед тим, як підібрати обої для кімнати, пам'ятайте – використовуючи в кімнаті шпалери одного кольору з меблями, є ризик отримати суцільну невиразну пляму, інтер'єр зіллється у безформну масу.

Щоб надати спальні індивідуальність, спробуйте зонувати простір: за допомогою візерункових полотен виділіть місце для ліжка, нішу або туалетний столик, а частину стін, що залишилися, обклейте однотонними шпалерами за допомогою клею для шпалер.

Спальня – місце відпочинку та релаксації. Його стихія – спокійні холодні та теплі тони, а також різноманітні орнаменти:

 • вензелі;
 • дамаскі;
 • рослинні принти.

як вибрати обої для коридору

Як вибрати обої на кухню

Не варто зупиняти свій вибір паперових чи текстильних шпалерах для кухні. Навіть із вологостійким просоченням їм не вдасться довго прожити за складних умов. Більш актуальними матеріалами для шпалер на кухню є такі різновиди:

 • Шпалери з флізеліну. 

Флізелін – матеріал, у складі якого спресовані волокна целюлози з додаванням поліестеру та віскози. Такі шпалери «дихають», тому, незважаючи на постійну вологість у кухні, у приміщенні не оселиться пліснява. У флізелінових шпалер багато варіантів цікавих дизайнів: з малюнком, під фарбування, матові чи з ненав’язливим глянцевим блиском. 

 • Шпалери з вінілу.

Вінілові шпалери – якісні, вологостійкі та не надто дорогі. Миючі вінілові шпалери будуть ідеальним варіантом для оформлення кухні та інших кімнат з підвищеними вимогами до вологостійкості – туалети, вітальні, коридори. 

 • Шовкографія.

Різновид вінілових шпалер гарячого тиснення, верхній шар якого імітує шовк. Такі шпалери не вимогливі до умов і довго не псуються під дією сонячний променів. Стіни, на яких є шовкографія, можна сміливо чистити та мити.

 • Фотошпалери.

Фотошпалери – це актуальне, креативне та практичне оформлення для кухонних стін. З цим різновидом шпалер вам вдасться не тільки оновити інтер'єр, але й додати об'єму невеликій кімнаті. Домогтися бажаного ефекту у маленькому приміщенні можна за допомогою панорамних зображень: міські вулиці, пейзажі тощо.