Шпаклівка – це матеріал, з яким стикається кожен користувач. Основне завдання шпаклівки полягає в тому, щоб позбутися від тріщин та нерівностей й підготувати поверхню для кінцевого оздоблення. Завдяки особливостям складу, шпаклівка без проблем справляється з тріщинами й нерівностями, однак є в ній й певні обмеження.

   Наразі користувачам доступні шпаклівки трьох типів. Серед них є стартова, фінішна та універсальна. Кожен окремий вид шпаклівки має свої переваги та недоліки, й саме про них ми й поговоримо далі.

   Різновиди шпаклівки, переваги та недоліки їх складу

   Як ми вже згадували раніше, шпаклівка є поширеним матеріалом, який часто використовується під час ремонтних робіт. За допомогою шпаклівки можна позбутися від дрібних нерівностей та, натомість, отримати абсолютно рівну поверхню. Разом з тим, для досягнення бажаного результату вам знадобиться досвід, оскільки робота з шпаклівкою, хоч і є візуально простим процесом, всі складнощі приховані в деталях.

   Відвідавши будівельний магазин, перед вами встане вибір між трьома різними складами шпаклівки. Кожен окремий склад має свої власні, притаманні саме йому властивості. Тож завітавши до магазину будівельних матеріалів, ви зможете придбати:

   1. Стартову шпаклівку

   Стартова шпаклівка використовується під час так званих "стартових" робіт. Її завдання полягає в тому, щоб максимально зменшити глибину та складність нерівностей, натомість запропонувати більш рівну поверхню. Стартова шпаклівка часто використовується для заповнення тріщин. Окремі склади цього виду здатні справитися з тріщинами глибиною до 1.5 сантиметра, однак для досягнення мети знадобиться набратися терпіння. Річ у тому, що для якісного вирівнювання шару стартовою шпаклівкою вкрай важливо, щоб кожен окремий шар повністю просох до моменту, поки ви не нанесете наступний. Якщо не дочекатися, поки попередній шар просохне, та одразу нанести наступний, згодом вся ваша робота потріскається, і досягнути бажаного результату не вдасться.

   2. Фінішна шпаклівка

   Цей склад зазвичай використовується для доведення поверхонь до ідеалу. На відміну від стартової шпаклівки, фінішна шпаклівка не здатна вирівняти серйозні тріщини або нерівності. Саме тому фінішну шпаклівку часто використовують у поєднанні зі стартовою. Що ж стосується безпосереднього завдання фінішної шпаклівки, то, як правило, цей склад є основою для грунтування і подальшого фарбування. Щоб отримати максимально рівну поверхню, фахівці шліфують фінішну шпаклівку після чого наносять ґрунт та фарбу.

   3. Універсальна шпаклівка

   Попередні два види шпаклівки мають чимало відмінностей у своєму складі. Так, стартова шпаклівка не пропонує ідеально рівної поверхні, маючи гранульовану структуру, яка покращує адгезію і створює ідеальні умови для подальшого використання фінішної шпаклівки. Якщо ж говорити про універсальний склад, то шпаклівка такого типу має всі риси попередніх. Універсальна шпаклівка так само, як і стартова, здатна замаскувати та вирівняти глибокі тріщини. Водночас, поверхня, яку пропонує універсальна шпаклівка, може мати такий самий ступінь гладкості, як і фінішна шпаклівка. Таким чином, універсальний склад завдяки своїм особливостям може замінити стартову та фінішну шпаклівки, пропонуючи вам швидке нанесення та зручність.

   Не зважаючи на те, що універсальна шпаклівка має всі характеристики стартової та фінішної шпаклівок, серед спеціалістів є чимало противників таких складів. Річ у тому, що для формування універсального складу виробникам доводиться відмовлятися від окремих особливостей стартової та фінішної шпаклівок, таких як швидкість висихання або висока міцність щодо зовнішніх чинників. Тому під час робіт майстри часто використовують комбінацію стартової та фінішної шпаклівок замість універсальної.

   Як підібрати шпаклівку для зовнішнього та внутрішнього використання

   Шпаклівка - це будівельний розчин, який може бути використаний як всередині, так і зовні вашого будинку. Однак, склад таких шпаклівок значно відрізняється. Річ у тому, що для фасадних шпаклівок вимоги щодо витривалості відносно погодних умов є значно важливішими, ніж у випадку зі шпаклівками для оздоблення стін всередині житла. Такі фасадні шпаклівки коштують відчутно дорожче, ніж звичайні розчини для стін.

   Якщо вам потрібно підібрати шпаклівку для стін вашого будинку або фасаду, ми рекомендуємо звернутися до послуг консультанта в магазині будівельних матеріалів. Річ у тому, що розчини від різних фірм мають власні, унікальні властивості. Таким чином, звернувшись до спеціаліста, ви зможете швидко підібрати шпаклівку, яка не стане проблемою під час нанесення та пропонуватиме бажаний результат.