Незважаючи на те, що під час сну наша нервова система перебуває в стані спокою, організм продовжує функціонувати. Тому досягнення якісного сну можливе лише за умови зниження тиску та напруги на організмі, а правильно підібраний матрац може в цьому допомогти.

   Сучасний ринок матраців пропонує користувачам широкий асортимент рішень, від безпружинних матраців до моделей на пружинах Pocket Spring. Але чим відрізняються різні матраци і як та чи інша модель може вплинути на ваше самопочуття? Про це ми поговоримо далі.

   Які види матраців доступні користувачам та чим вони відрізняються? Розвиток типів матраців тривав останні півстоліття. Його основною метою було запропонувати покупцям максимально ефективний сон, незалежно від того, наскільки виснажливим був ваш день. Завдяки постійним дослідженням і розвитку технологій, сьогодні ви можете придбати матраци наступних видів:

  •    Матраци на пружинному блоку Bonnell

   Про матраци Bonnell чули, напевно, всі, адже цей тип пружинної конструкції дійсно можна назвати легендарним. Зазвичай матраци, що використовують залежні пружинні блоки Bonnell, розраховані на людей середньої комплекції. Завдяки особливостям своєї конструкції, такі матраци здатні забезпечити вашому організму всі умови для якісного відпочинку, але чому ж секрет? Вся річ у розмірах та кількості пружин. Пружинні блоки Bonnell складаються з пружин біконусної форми з щільністю розташування 118 пружин на квадратний метр. Довжина пружини становить 14 сантиметрів, завдяки чому матрац не є надто високим і тому не створює дискомфорту під час відпочинку. Щільність розташування пружин не є випадковістю, адже розробники блоків Bonnell провели десятки досліджень, щоб знайти оптимальний показник. Результатом їх старань стали пружинні блоки, які не перенапружують ваші м'язи під час сну та дають змогу якісно відпочити. Крім цього, матраци Bonnell також можуть похизуватися довгим строком експлуатації та мінімальною необхідністю в обслуговуванні.

  •    Матраци на пружинному блоку Pocket Spring

   Пружинні блоки, це інновація на ринку матраців. Ці пружинні блоки складаються з повністю незалежних одна від одної пружин. Таким чином, якщо дати навантаження на одну пружину – інші не похитнуться. Ця особливість є важливою, оскільки саме незалежність пружин дозволяє матрацам Pocket Spring підтримувати хребет людини в необхідному положенні без жодної шкоди. Інакше кажучи, якщо класичний матрац у будь-якому разі прогинається під вагою людини і в окремих випадках навіть здатен стати причиною викривлення постави – з матрацами Pocket Spring це неможливо. Варто також зазначити, що кожна пружина в матрацах Pocket Spring розташовується не у довільному порядку. Розподілення пружин відповідає фірмовому ПО компанії, завдяки якому розробникам вдається пропонувати покупцям матраци, що здатні на більше.

  •    Безпружинні матраци

   Безпружинні матраци з'явилися на ринку відносно недавно, але одразу набрали популярності. Особливість таких матраців полягає в тому, що в їх конструкції взаємно відсутні пружини. Натомість, виробники безпружинних матраців використовують монолітні плити зі спеціального матеріалу, які здатні підтримувати вашу спину під час сну, при цьому не деформуючи її. Головними перевагами безпружинних матраців є їх зручність, довговічність, а також комфорт, який реалізується завдяки чудовій вентиляції матеріалів та ефекту пам'яті, яким володіють використані у монолітних плитах матеріали.

  •    Топпер-матрац

   Матраци такого формату часто використовуються для гостей або під час подорожі автомобілем. Матрац топпер також може стати у нагоді, якщо диван, на якому ви розташувалися, має незручні стики. Основне завдання топперів - пом'якшувати жорстку для сну поверхню. Разом з тим, топпери не є чудовим рішенням для постійного сну, адже вони надто тонкі для створення комфортних умов для відпочинку.

  •    Матраци Футон

   Футон – це матраци, які зовні дуже схожі на топпери, але мають ще тоншу структуру і, на відміну від попередніх, можуть використовуватися на постійній основі. Матраци Футон мають товщину 5-10 сантиметрів і не мають всередині жодних пружин. Завдяки використанню спеціальних матеріалів, такі матраци здатні запропонувати швидке та зручне спальне місце. Однак лікарі не рекомендують використовувати матраци Футон в якості постійного місця для сну.

   Ринок матраців сьогодні переповнений сотнями моделей. Водночас, такий асортимент нерідко стає причиною виникнення проблем. Кожен з перерахованих типів ортопедичних матраців здатен забезпечити комфортний відпочинок. Однак, щоб отримати більше, радимо вам проконсультуватися зі спеціалістом. Звернувшись до лікаря, ви зможете не тільки обрати тип матрацу, але й його показники жорсткості, що вкрай важливо для якісного сну.