Як вибрати ламінат

Лінолеум вважається застарілим, паркет засмучує ціною, а фарбування підлоги по сьогоднішній день лишається найменш надійним методом. Тому вибір хорошого ламінату – непоганий варіант для житлової кімнати або приміщення загального користування. У такому покритті поєднується відмінний зовнішній вигляд і підвищена зносостійкість. Дізнаємось, як правильно вибрати якісний ламінат в спальню чи будь-яку іншу кімнату.

як вибрати ламінат

Як правильно обрати ламінат

Перед тим, дізнатися як правильно вибрати ламінат, обміркуйте особливості експлуатації покриття підлоги, на якій він буде вкладатись. Має значення:

 • навантаження на підлогу;
 • прохідність;
 • рівень вологості;
 • наявність системи "тепла підлога".

Перераховані вище фактори накладають певні вимоги до покриття підлоги. Відповідь на питання, який ламінат краще, буде однозначною: той, який підходить під конкретні умови експлуатації. Ознайомившись з основними характеристиками даного покриття, ви зрозумієте, який ламінат краще вибрати для квартири.

Як обрати ламінат для кімнати

Перед тим, як вибирати ламінат для кімнати, визначтеся з дизайном оформлення приміщення, оскільки поверхні покриття підлоги повинні відповідати загальному стилю. Для житлових кімнат також має велике значення звукоізоляція. Ви можете вибрати спеціальну звукоізоляційну підкладку (але вона коштує дорожче), або ознайомитися з тим, як вибрати підкладку під ламінат, та придбати відповідний матеріал.

ламінат як вибрати

Як вибрати колір ламінату

Колірна гама ламінату визначає, чи буде інтер'єр гармонійним. Дизайнери радять не поєднувати більше трьох основних кольорів. Якщо стіни нейтральні, підлога може бути насиченою, а розставити акценти допоможуть текстиль та меблі. І навпаки: якщо шпалери з великим орнаментом, потрібно встановити приглушене покриття для підлоги.

Загальне правило: для приміщення, оформленого в холодних тонах, підійде такий же холодний ламінат. І навпаки – теплі відтінки ідеально підійдуть для теплих кольорів.

Поради, які допоможуть вибрати колір ламінату:

 • Сосна, береза, дуб та бук вважаються нейтральними рішеннями. Вони підходять для будь-якої кімнати, але особливих вражень такий інтер'єр не справить. Щоб зробити його цікавішим, розставляйте акценти. 
 • Рудий відтінок, характерний для вільхи, яблуні, вишні та груші, поєднується з жовтими та зеленими тонами. 
 • Якщо дотримуєтеся лаконічного стилю, використовуйте світлі породи дерева — клен, вибілений дуб. Вони підійдуть для створення контрастів. Головне – пам'ятати про правило трьох кольорів. 
 • Найскладніший для дизайнера ламінат – темного відтінку (венге). Він категорично не підходить для маленьких кімнат. Щоб зробити інтер'єр легшим, додайте яскравих фарб, які перетягнуть увагу на себе.
 • Щоб розбити кімнату на зони, комбінуйте різні кольори ламінату. Використовуйте тільки споріднені породи дерева (наприклад, вибілений дуб зі звичайним) та однорідні тони (холодні з холодними).

як вибрати ламінат для теплої підлоги

Як вибрати ламінат для теплої підлоги

Розберемося, як вибрати ламінат для теплої підлоги.

Базовою особливістю ламінату є його низька теплопровідність. Єдине, що потрібно пам'ятати — це чим товстіший ламінат, тим менше тепла дійде до поверхні. Тому фахівці радять:

 • Під теплу підлогу підходить ламінат з невисокими теплоізоляційними характеристиками (відповідно, невеликою товщиною та щільністю).
 • Оптимальними є стрижневі та плівкові інфрачервоні теплі підлоги.

Поради від дизайнерів

Щоб зрозуміти, як вибрати ламінат для підлоги, потрібно врахувати клас, бренд та показники зносостійкості. Тільки тоді покриття виглядатиме красиво, практично, а найголовніше — стильно. Найкращу якість забезпечить гарний виробник, красу — багата текстура покриття для підлоги. При покупці відіграють роль: 

 • колір;
 • текстура;
 • ціна.

Дизайнери інтер'єру пропонують такі практичні поради щодо підбору:

 1. При виборі кольору потрібно орієнтуватися не тільки на відповідність до іншого інтер'єру. Слід враховувати його практичність та рівень забруднення приміщення. На світлих тонах добре видно дрібні забруднення, пил, крихти. Однорідний малюнок також видає будь-які похибки прибирання. Чим різноманітніший малюнок, тим «чистішою» виглядає кімната. 
 2. Для надання приміщенню висоти, перевагу слід віддати темному ламінату та світлій стелі. Щоб розширити простір, краще вибрати поєднання темної підлоги зі світлими стінами. Цікаві варіанти використання цього матеріалу у житлових та комерційних приміщеннях можна побачити у багатьох дизайнерських проєктах.
 3. За текстурою існує два види ламінатів — глянсові та матові. Глянцеве покриття виглядає свіжо та ефектно. Але на глянці добре видно подряпини, і класти такий ламінат у коридор чи кухню не рекомендується. При прибиранні його слід ретельно протирати вологою м'якою тканиною, оскільки можуть залишатися розлучення. Матове покриття приховає дрібні подряпини, невеликі забруднення, надовго збереже свій первісний вигляд.