Як покласти лінолеум
Лінолеум – полімерне рулонне покриття. Його переваги не тільки у доступній вартості, різноманітті відтінків та універсальності, але й у легкості монтажу. Прочитавши статтю, ви зрозумієте, як правильно покласти лінолеум своїми руками.
Крок 1. Підготовка поверхні
Лінолеум не можна стелити на будь-яке покриття. "Попередника" треба демонтувати, тому що в його щілинах можуть залишитись частинки побутового сміття та вологи, з яких з часом утворюється грибок. Чорнову поверхню також треба ретельно обробити.
Як підготувати бетонну підлогу
Одна з властивостей лінолеуму – з часом повторювати всі недоліки поверхні, на яку він постелений. Якщо в бетонному покритті підлоги є виступи більше 2 мм на 1 кв.м., їх усувають. Для цього використовують вирівнюючу стяжку або наливну підлогу. Невеликі щілини можна закрити герметиком для бетону або шпаклівкою.
Не використовуйте для вирівнювання аркуші ДСП або фанеру. Через кілька років вони деформуються і полотно буде повторювати всі нерівності.
Ще один важливий момент. Якщо постелити лінолеум (навіть з додатковою теплоізоляцією) на бетон, то ходити такою підлогою буде холодно. Особливо це буде відчутно взимку. Укладання лінолеуму на голий бетон можливе тільки в коридорі, передпокої або на балконі: там, де ви не знаходитесь довго.
У житловому приміщенні краще спочатку ізолювати підлогу від вологи за допомогою поліетиленової плівки. Далі покласти підкладку. Найдешевший варіант – пінополіетилен. Але матеріал має один важливий недолік — зминання. Тому він дуже швидко просяде під вагою меблів, а це одразу позначиться на якості та вигляді лінолеуму.
Підкладки з природних волокон дорожчі, але більш надійні в експлуатації. Залежно від бюджету можна вибрати джутове, лляне чи пробкове полотно.
Як покласти лінолеум на дерев’яну підлогу
Спочатку дошки потрібно реставрувати. Для цього треба видалити стару фарбу, перевірити наявність виступаючих цвяхів. Якщо підлога відносно нова і між планками є невеликі пази, їх замазують герметиком. На стару підлогу стелять листи фанери, вони вирівнюють поверхню та усувають скрип.
Для забезпечення циркуляції повітря і щоб матеріал не почав гнити, гідроізоляцію на підлогах з дерева не використовують.
Крок 2. Як постелити лінолеум
Монтажні роботи повинні відбуватись у порожній кімнаті. Розстеліть лінолеум і дайте йому полежати не менше доби, щоб він вирівнявся.
Стелиться покриття швидко, але можна зіткнутися із різними нюансами.
Як класти лінолеум у маленьку кімнату
У невеликих приміщеннях, де будуть стояти меблі по периметру, лінолеум фіксують плінтусами та порогом у дверях. Додатково приклеювати матеріал не треба, його будуть тримати меблі. Якщо кімната невелика, але й меблів у ній небагато, зафіксуйте краї покриття за допомогою двостороннього скотчу, щоб під час збирання він не випадав з-під плінтуса.
Розстеливши лінолеум, візуально оцініть малюнок та його напрямок. Не намагайтеся вирівняти його по одній із стінок. Головне, щоб візуально він був рівним.
Як укласти лінолеум у великому приміщенні
Якщо кімната близько 20 квадратів, плінтусної фіксації буде недостатньо. З часом у центрі з'являться хвилі, що зіпсує інтер'єр і буде заважати ходити.
Щоб цього уникнути, покриття приклеюють. Для цього використовують двосторонній скотч, а якщо приміщення дуже велике або з високою прохідністю, підійде спеціальний клей для лінолеуму. За консистенцією він схожий на ПВА, наноситься шпателем. Після того, як лінолеум постелений, відігніть шматок приблизно 1 кв.м. і промажте основу клеєм. Потім щільно притисніть полотно, можна додатково пройтися твердим валиком.
Щоб видалити надлишки повітря та рівномірно розподілити клей, скористайтесь широким шпателем. Рухатись треба від центру до краю, акуратно, щоб не пошкодити покриття.
Крок 3. Як підрізати лінолеум
Для роботи використовують канцелярський ніж, або гострі ножиці. При великій розбіжності з периметром полотно треба зменшувати поступово.
Краще залишити між стіною та покриттям зазор у 0,5-1 см на випадок, якщо волокна полотна розширяться. Плінтус цю щілину сховає.
Крок 4. Як стикувати кілька полотен
Для цього використовують холодне зварювання або клей на силіконовій основі.
Алгоритм роботи:
- Розстеліть обидва полотна на підлозі та поєднайте малюнок.
- Наклейте малярський скотч по обидва боки покриттів.
- Розташуйте голку для нанесення в шов, щоб вона дійшла мінімум до середини.
- Обережно промажте стик. Однією рукою тримайте тюбик, другою - фіксуйте зверху голку, щоб вона не вискочила.
- Термін висихання клею зазначено в інструкції. Після закінчення часу треба видалити малярну стрічку.
Як бачите, самостійно постелити лінолеум може навіть людина, яка ніколи не стикалася з ремонтом.