Ремонт або оновлення дизайну - незалежно від того, яким методом ви вирішили фарбувати стіни, ви все одно стикнетесь з необхідністю тонування. Тонування фарби для стін та фасадів дозволяє отримати саме той колір, який здається вам найкращим, враховуючи загальний стиль оселі. Однак, тонування фарби - це не простий процес, який вимагатиме від вас точності та уваги.

   Почнемо з того, що більшість фарб для внутрішнього використання в основному складаються з 3 типів основ. Залежно від того, яка саме основа була використана у вашій фарбі, залежатиме й результат, який ви отримаєте після фарбування. Так, зазирнувши до каталогу магазину, ви зможете придбати фарби для оформлення внутрішніх стін на основі наступних типів:

    1. Біла основа

   Фарби на білій основі використовуються в основному без додавання фарбників або з додаванням фарбників світлих тонів. Таким чином, фарбуючи фарбу на білій основі, вам не вдасться досягнути дуже темних кольорів, оскільки сама основа не передбачає такої можливості. Щодо вибору фарбника для тонування фарби на білій основі, рекомендуємо обирати фарбник з тієї ж лінійки, що й обрана вами фарба.

    2.  Напівпрозора основа

   Основа такого типу використовується для отримання так званих середніх тонів. Різниця полягає в тому, що фарби на напівпрозорій основі не можуть досягнути насичених кольорів. Однак, на відміну від білої основи, напівпрозора основа все ж дозволяє отримати темні відтінки, хоча й не надто високої контрастності.

     3. Прозора основа

   Фарби на прозорій основі використовуються виключно для досягнення яскравих і насичених кольорів. Якщо ви скористаєтесь фарбою на прозорій базі без пігменту, після нанесення та повного висихання ви отримаєте майже повністю прозорий шар, всередині якого, за задумом виробника, повинні були розчинитися пігменти. Що ж стосується самої основи, то якщо ваша мета - яскраві і контрастні кольори, прозора база це саме те, що потрібно.

   Водоемульсійні фарби широко використовуються для оздоблення як внутрішніх, так і зовнішніх стін. Якщо ви плануєте фарбувати стіни в своїй оселі, спеціалісти порадять використовувати водоемульсійну фарбу. Але як досягти однакових відтінків під час малярних робіт? Про це ми й поговоримо далі.

   Методи тонування фарб: Якому методу варто віддати перевагу

   Як ми вже згадували, водоемульсійні фарби виготовляються на базі трьох основ, і кожна з них головним чином впливає на результат тонування. Однак, крім основи, на результат тонування також впливає кількість пігменту, який ви додаєте до фарби. Для полегшення роботи користувачам наразі використовується два типи процедур тонування фарб, а саме:

  •    Ручне тонування

   Цей метод полягає в тому, що ви самостійно змішуєте фарбу та пігменти. Проблематика самостійного замішування полягає в тому, що навіть якщо пропорція пігменту під час замішування нової партії фарби складатиме 1 мілілітр на 1 літр фарби, після закінчення малярних робіт ви помітите доволі серйозну різницю. Це пов'язано з тим, що людське око сприймає навіть найменші похибки у глибину або відтінок кольору. Саме тому для самостійного тонування спеціалісти використовують точні ваги та змішують пігменти й основи чітко за пропорціями.

  •    Комп'ютерне тонування

   Навідміну від попереднього методу, комп'ютерне тонування надається різними компаніями і гарантує 100% відповідність між різними партіями фарби. Звернувшись до компаній, що надають послуги з тонування, ви не тільки пришвидшите процес, але й покращите результат. Річ у тому, що в таких компаніях тонуванням фарби займається комп'ютер і робить він це з фігуральною точністю. Ще однією перевагою комп'ютерного тонування є те, що навіть якщо у вас закінчиться фарба, ви у будь-який момент зможете звернутися до компанії для повторного тонування й отримаєте саме той колір, яким оформлювали стіни раніше.

   Підбираючи підходящий спосіб тонування, ми радимо вам звернути увагу саме на комп'ютерне тонування. Цей метод дозволить вам отримати гарантію відповідності відтінків і дозволить отримати фарбу такого ж відтінку пізніше, якщо заздалегідь потребується додаткова кількість для виконання робіт. Що ж стосується вибору основи для водоемульсійної фарби, рекомендуємо керуватися результатом, який ви хочете отримати наприкінці робіт. Якщо ви все ж таки стикаєтесь з проблемою вибору основи для фарби, зверніться до консультанта компанії та опишіть свої побажання. Спеціаліст допоможе вам підібрати основу та пігменти, які ідеально підійдуть для реалізації вашої мети.

   Таким чином, об'єднавши правильно підібрану основу та комп'ютерне тонування, ви отримаєте бажаний результат за мінімальний час. Саме тому, якщо ви не маєте багаторічного досвіду у тонуванні фарб, ми переконливо рекомендуємо звернутися саме до комп'ютерного тонування. Воно дозволить уникнути помилок та допоможе вам оформити стіни оселі та фасад у бажаному кольорі без помилок та затримок.