Правильне положення та відповідна жорсткість - головна запорука здорового сну для дорослих і малечі. Навіть під час сну наш організм продовжує працювати, тому важливо забезпечити йому комфортні умови, оскільки це безпосередньо впливає на наше самопочуття. Для дорослих людей з вже сформованою поставою вибір правильного матрацу це питання комфорту та самопочуття.

   Підібравши відповідну модель, ви швидко відчуєте полегшення, адже тепер ви зможете справді виспатися. Однак, на відміну від дорослих, у дітей постава ще не повністю сформована, тому для них правильний підбір матрацу є життєво необхідним.

   Варто відзначити, що у випадку дітей неправильний матрац часто стає причиною викривлення хребта з подальшим розвитком сколіозу та інших супутніх захворювань. На момент дитинства організм людини лише формується, тож надм'який матрац з легкістю може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям. Але як цього уникнути? На що звернути увагу обираючи матрац для дитини?

   На що звернути увагу обираючи матрац для дитини

   Як ми вже згадували раніше, матрац є одним з головних аспектів, через які у дітей часто спостерігаються проблеми з поставою. Надмірна м'якість або не відповідні розміри можуть дозволити дитині прогинати матрац власною вагою, що з часом призвекде до зміни положення окремих суглобів та хребта.

   Продовжені викривлення часто стають причиною поганого самопочуття, яке може стати хронічним. Варто також розуміти, що якщо для лікування викривлень дорослих потрібні роки, то для виправлення спини у дитинстві це може зайняти набагато менше часу, навіть місяців сну на неправильному матраці. Що стосується ступеня тяжкості наслідків, то все залежить від організму дитини, її комплектації та інших факторів.

   Для того, щоб уникнути подібних наслідків, варто приділити увагу вибору зручного і, головне, правильного матрацу для дитини. Серед інших характеристик, які варто уважно розглянути, згадаємо наступні:

  •    Тип матрацу

   Сьогодні на ринку представлені як пружинні матраци, що використовують блоки нового покоління, так і повністю безпружинні матраци. Обидва типи можуть запропонувати вам моделі, які підійдуть для дитини. Проте, перш ніж зробити вибір, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем. Він підкаже вам, який тип матрацу буде найкращим у вашому конкретному випадку.

  •    Розміри

   Як не дивно, але правильність вибору матрацу залежить не тільки від типу пружин або блоків, але й від його розмірів. Так, для того, щоб мінімізувати ризик викривлень у дитини, ми рекомендуємо вам обирати матрац відповідно до віку та розмірів дитини. Такий підхід не тільки дозволить вам зменшити ймовірність виникнення викривлень, але й подарує дитині відчуття комфорту під час сну.

  •    Вага дитини

   Цей параметр є вкрай важливим, адже далеко не кожен матрац здатний запропонувати комфорт при мінімальному навантаженні. Зазвичай, при покупці матрацу в комплекті йде буклет, де висвітлено на яку вагу та вік розрахована та чи інша модель матрацу. Ознайомившись з наданою інформацією, ви зможете визначити, чи підходить вам цей матрац чи ні.

  •    Жорсткість

   Поради щодо жорсткості для дитячих матраців напряму залежать від віку та потреб дитини. Для того, щоб обрати матрац відповідної жорсткості, ми рекомендуємо звернутися за допомогою до лікаря. Спеціаліст розповість вам, на що саме впливає жорсткість матрацу та як цей параметр може запобігти появі викривлень у спині вашої дитини. Крім того, жорсткість матрацу відповідає за тиск на судини. Таким чином, звернувшись на пораду лікаря, ви зможете обрати матрац для дитини, який не тільки не нашкодить поставі, але й не буде виснажувати організм під час сну через надмірне напруження м'язів.

   Перелічені характеристики це далеко не все, що варто вашій увазі. Однак, саме перераховані аспекти напряму впливають на те, як саме відбуватиметься сон вашої дитини. Звернувши увагу на перелічені аспекти і, також, заручившись підтримкою лікаря, ви зможете значно скористатися часом, ефективно витраченим на пошук моделі та гарантовано придбати саме той матрац, який не завдасть шкідливих наслідків для здоров'я вашої дитини.

   Вибір дитячого матраца це складний та довготривалий процес. Річ у тому, що дитячий матрац це вкрай особиста річ, яка має бути підібрана відповідно до характеристик та параметрів дитини. Так, матрац, який був придбаний для дитини у віці 4 років, вже не підійде для дитини якій виповнилося 7. Причиною, чому матраци доводиться змінювати, є як внутрішній, так і зовнішній розвиток дитини.

   Якщо ваша мета - забезпечити своїй дитині комфортний сон без шкідливих наслідків для здоров'я, приділіть увагу вибору матраца. Зверніться до лікаря за консультацією та замовте модель, яка ідеально підійде саме для вашої дитини.