Терасна дошка – це матеріал, який традиційно використовується при облаштуванні терас. Терасна дошка має чимало особливостей у порівнянні з іншими матеріалами. Наприклад, терасна дошка проходить спеціальну обробку під час виготовлення, завдяки якій така дошка стає більш витривалою до погодних умов та зовнішніх чинників. Також терасна дошка може похвалитися високим показником вологостійкості, що разом з надійністю робить її ідеальним рішенням для оздоблення тераси.

   Сьогодні користувачам доступні сотні пропозицій терасних дошок. Ознайомившись з ринком, ви здивуєтеся, але асортимент дійсно вражає. Водночас, терасна дошка це матеріал, який вимагає певних знань для ефективного та якісного облаштування. Припустившись помилки під час монтажу терасної дошки, ви ризикуєте втратити її надійність та найближчим часом зіткнутися з незадовільним результатом і змушені буде придбати нове покриття.

   Основні кроки у монтажі терасної дошки

   Монтаж терасної дошки є досить швидким процесом за умови, що ви знаєте технологію. Варто відзначити, що просто прикріпити терасну дошку до лагів не вийде, адже, не дотримавшись технології, замість красивого покриття ви можете отримати підлогу, яка під дією сонячного світла та вологості швидко зіпсується.

   Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, слід довірити встановлення терасної дошки спеціалістам. Однак, якщо ви хочете самостійно впоратися з цим завданням, ознайомтеся з переліком етапів монтажу терасної дошки, який виглядає наступним чином:

   1. Вибір матеріалів
   Перший етап перед тим, як ваша тераса буде оформлена, полягає у пошуках та закупівлі необхідних матеріалів. Варто відзначити, що монтаж терасної дошки, як чи інакше, вимагатиме від вас підгонки деталей для створення якісного покриття. Це важливо, оскільки для обрізання терасної дошки вам знадобиться відповідний інструмент. Що ж стосується самого закуповування матеріалів, то експерти радять замовляти на 10% більше матеріалу, ніж необхідно по розрахунках. Таким чином, у вас буде певний запас на випадок браку або помилки під час нарізання.

   2. Формування основної конструкції
  
Для основи тераси використовуються як лаги, так і бетон. У випадку з лагами, самі елементи мають бути розташовані перпендикулярно до напрямку встановлення терасної дошки. Ще одним важливим моментом є врахування певного кута нахилу під час утворення основи для конструкції. Річ у тому, що рівномірно поклавши лаги і на них терасну дошку, ви зіткнетесь з накопичуванням води під дошками. Те ж стосується й сходового бетону. Для того, щоб уникнути подібних наслідків, рекомендуємо вам закласти певний кут нахилу під час монтажу лагів або заливки бетону. Це дозволить вам в майбутньому позбутися від надлишкової води та уникнути її накопичування.

   На цьому етапі ви можете перейти безпосередньо до встановлення терасної дошки на її місце. Перш ніж перейти до монтажу, варто зазначити, що терасна дошка перед встановленням потребує періоду акліматизації. Для цього вам знадобиться розмістити дошки в тому місці, де в майбутньому буде тераса. Що ж стосується безпосередньо монтажу, тут є кілька деталей.

   3. Метод кріплення
   Вам потрібно обрати, який метод кріплення ви хочете застосувати. Терасну дошку можна прикріпити за допомогою спеціальних кліпс або зверху шурупами. В першому випадку ви отримаєте повністю рівну терасу без необхідності свердлити отвори. Що стосується шурупів, вам потрібно приділити увагу технології, яка мінімізує ризик появи корозії на шурупах.

   4. Обробка
   Після того, як процес монтажу завершений, терасна дошка виготовлена з деревини потребує обробки за допомогою спеціального масла для терасних дошок. Це масло допомагає уникнути негативного впливу вологості на терасні дошки. Якщо для оздоблення тераси ви використали терасну дошку з композиту, додаткова обробка не знадобиться.

   Не дивлячись на те, що монтаж терасної дошки здається досить простим, насправді в ньому є чимало нюансів. Наприклад, забувши про необхідність формування кута нахилу під час встановлення лаг або заливки бетону, ви ризикуєте стикнутися з затримкою зайвої води після дощів. Зайва вологість може стати причиною пошкодження як зовнішнього вигляду тераси, так і стану лаг та самої терасної дошки.

   Водночас, встановивши терасну дошку на шурупи і не дотримуючись технології, ви можете зіткнутися зі швидким старінням шурупів, що призводить до деформації покриття тераси. Для того, щоб уникнути подібних наслідків, слід чітко дотримуватися технології під час монтажу терасної дошки.

   Якщо ви не впевнені в своїх силах, ми рекомендуємо вам звернутися до спеціалістів. Таким чином, ви зможете не лише зекономити свій час та нерви, але й гроші. Спеціалісти з досвідом швидко та якісно встановлять покриття вашої тераси з дотриманням усіх технологічних вимог і без пошкодження матеріалів під час роботи.