Зміст

Вступ

1. Жорсткість
2. Зонування
3. Тип
4. Наповнювач
5. Розмір
6. Товщина
7. Максимально допустиме навантаження на одне спальне місце
8. Виробник

   Ортопедичний матрац - це виріб медичного призначення, який дозволяє:

  • зберігати правильне положення тіла під час сну,
  • відновлює та розслаблює м'язи,
  • рівномірно підтримує хребет,
  • запобігає болю у м'язах і спині, онімінню рук і ніг, скутості шиї після пробудження.
     

   Сон на такій поверхні забезпечує повноцінний відпочинок, сприяє підтриманню правильного кровообігу, попереджає розвиток дефектів опорно-рухового апарату та пролежнів.
 

   Кому обов'язково потрібен ортопедичний матрац?
 

  1. Людям з обмеженою рухливістю. Як тим, хто повністю знерухомлений на тривалий час, після операції або внаслідок травми, так і тим, у кого частково обмежена рухливість через похилий вік.
  2. Спортсменам. Усім, хто активно тренується або чия робота пов'язана з фізичними навантаженнями. Відпочинок на ортопедичному матраці розвантажує хребет і пришвидшує відновлення м'язів.
  3. Людям із неправильною поставою. Ортопедичні матраци для сну запобігають порушенням постави, оскільки допомагають підтримувати хребет у правильному положенні протягом щонайменше годин сну.
  4. Тим, у кого болить спина та лікарі діагностували проблеми з хребтом. Правильно обраний ортопедичний матрац чинить рівномірний тиск на всі точки хребта, тому запобігає загостренню недугів, пов'язаних зі спиною, плечима, потилицею або шиєю.

   Ось 8 критеріїв, які треба враховувати при виборі відповідної моделі ортопедичного матраца, щоб ваш сон був міцним, а відпочинок - приємним і повноцінним.
 

   1. Жорсткість

   Існує міф, ніби спати на твердій поверхні - корисно. Однак цим можна лише нашкодити собі, вибравши ортопедичний матрац підвищеної жорсткості.
   Є 4 ступені жорсткості матраца (Hardness), що називаються:

  • H1 - м'який ортопедичний матрац,
  • H2 - середньої м'якості,
  • H3 - середньої жорсткості,
  • H4 - жорсткий.

   Є люди, яким подобається, коли матрац немов обіймає їхнє тіло. Є також ті, хто любить спати на твердих поверхнях і мати міцну опору для хребта. Та щоб зробити правильний вибір, треба враховувати не лише уподобання, а й зріст, комплекцію тіла, вагу користувача та його положення під час сну. Ортопеди радять обирати:

  • м'який ортопедичний матрац людям вагою до 60 кг при зрості до 155 см,
  • середньо м'який - 50-80 кг при зрості до 165 см,
  • середньої жорсткий та жорсткий - 80-100 кг при зрості 185 см і більше.

   Однак м'які моделі не рекомендуються тим, хто зазвичай спить на спині або животі, бо через це тіло наче провалюється в матрац, що з часом сприяє розвитку деформації хребта. У такому разі слід віддавати перевагу виробам середньої жорсткості Н3 та Н4. Вони усувають тиск на хребет, розслабляють м'язи та суглоби. Тверді моделі не підійдуть поціновувачам бокової “пози ембріона”, адже стегно та плече мають повністю лежати на матраці, а не висіти над ліжком. Це положення тіла найкраще забезпечують середньо жорсткі матраци. Ортопедичні матраци, що мають різну жорсткість з кожної сторони (кожна сторона виготовлена з поролону різної щільності та різного ступеня жорсткості) ідеально підходять для сімейних пар. Розміщуючи у великому ліжку два матраци такого типу, кожен партнер може обрати відповідну жорсткість. Їхня специфічна структура гарантує, що на поверхні ліжка не буде некомфортної “дірки”, вона буде однакової висоти. Перекладаючи матрац на той чи інший бік, покупець обирає ту жорсткість, яка йому найбільше підходить.
 

   2. Зонування

   Незалежно від пози сну, хребет має бути прямим, тобто максимально паралельним площині матраца. Такий результат досягається завдяки рівномірному розподілу зон жорсткості всередині спальної поверхні.
   Найбільш поширені ортопедичні матраци, представлені на ринку, мають 3, 5 і 7 зон жорсткості. Абсолютний мінімум - 3 зони жорсткості з посиленням центральної частини для підтримки поперекового відділу хребта. У моделях із 5 зонами жорсткості до зони зміцнення стегна додана проміжна зона, що знижує тиск руки на матрац.
   Однак найкращим рішенням вважається мультизональний ортопедичний матрац із 7 поперечними зонами різної жорсткості. За найважчу ділянку відповідає найважча ділянка тіла, тобто здухвинно-крижовий відділ хребта. Також виділяють: проміжну зону середньої жорсткості, розташовану навколо стегон і грудей, жорсткішу зону в районі плечей і рук, литок і колін і зону середньої жорсткості, що включає ступні та голову. Кожна з цих частин тіла відрізняється за вагою та формою - якісний ортопедичний матрац повинен це розрізняти та впливати на кожну з цих частин тіла індивідуально.
   Причому зони жорсткості є як у пружинних, так і у матраців із еластичної піни. Це реалізується завдяки різній жорсткості пружин в окремих зонах або використанням відповідних вирізів і каналів у піні. Термоеластична піна реагує на температуру тіла, забезпечуючи дуже точне підлаштування під всі анатомічні вигини.
 

   3. Тип

   Сучасні пружинні ортопедичні матраци - гнучкі та зручні, а їхні пружини - непомітні. Існує три основні типи пружинних матраців:

  1. Bonnell - нова версія традиційних пружинних ортопедичних матраців, у яких пружини з'єднані одна з одною. Вони витримують навіть великі навантаження та підходять для людей із зайвою вагою. Однак у них немає чітко виражених зон жорсткості;




     
  2. Pocket Spring (кишенькові), де кожна пружина поміщена в окрему тканинну кишеню. Вони не пов'язані, тому працюють окремо. Відхилення однієї пружини не впливає на інші. Отже такий ортопедичний матрац не хитається під тиском. Пружини не труться одна про одну і не видають неприємних звуків;




     
  3. Multi Pocket (ортопедичні матраци з кількома кишенями різного діаметру - більшого та меншого). Завдяки цьому матрац забезпечує ще кращу точкову підтримку та більш гнучкий. Він надасть кожному комфорт і здоровий сон, незалежно від зросту та ваги.



     

   Вакуумні та топери - належать до категорії безпружинних матраців. Вони дуже гнучкі та добре пристосовуються до форми тіла, бо забезпечують безліч точок підтримки, розвантажують не лише хребет, а й кісткову систему, суглоби та м'язи. Спати на такому матраці дуже зручно та безпечно навіть маленьким дітям та алергікам.

   Поролонові, або пінні ортопедичні матраци виготовляють із:

   4. Наповнювач

НАТУРАЛЬНИЙ СИНТЕТИЧНИЙ

 

 

1. Перфорований латекс одержують із каучукового дерева. Чим більше чистого латексу, тим дорожчим буде ортопедичний матрац. 20% вважається мінімумом, але справді якісні матраци містять до 80% чистого латексу. Справжній латекс не пахне, має ніжну поверхню і невеликі зморшки, як на шкірі. Але основний його параметр - щільність. Чем вона вища, тим кращою буде підтримка тіла.

1. Поролон, або піна з ефектом пам'яті, складається з мікропор и добавок для міцності, еластичності та адаптації до форм тіла.

 

2. Кокосова койра - це екологічно чиста кора пальми, що не містить клею та інших домішок. Вона відзначається повітропроникністю, влагостійкістю, довговічністю, не схильна до руйнування з часом.

 

2. Поліуретан - універсальний матеріал на нафтовій основі. Вважається одним із найдешевшим наповнювачем для матраців.

3. Органічна бавовна - міцний матеріал, що характеризується міцністю, стійкістю до мікробів, клішів, клопів та інших паразитів. Має повітропроникні та гіпоалергенні властивості.

 

3. Поліестер, попри низьку вартість, забезпечує високу якість виробів і надає їм ортопедичні властивості. Моделі ортопедичних матраців із поліестеровим наповнювачем довго не зношуються. Зберігають свою форму та структуру протягом кількох років.

 

4. Вовна - хутро овець, що має теплоізоляційні та гідрофільні властивості. Використовується переважно в безпружинних моделях, яким надає м'якість.

 

 

5. Шовк вважається елітним і розкішним матеріалом, що забезпечує м'яку поверхню та сприяє комфортному відпочинку.

 

 

6. Кашемір - вовна кашемірових кіз. За властивостями схожа на шерсть, але значно тонша та більш м'яка. Це сприяє приємному відпочинку.

 

 

7. Мохер - вовна ангорських кіз, із якої часто роблять верхній шар матраців. Вона дуже гнучка і здатна зберігати форму навіть при інтенсивній експлуатації виробу.

 

 

   5. Розмір

   Для дорослих вибрати ортопедичний матрац треба довший за зріст користувача щонайменше на 15-20 см. Більшість дорослих моделей мають стандартну довжину 200 см. Що стосується ширини, то у випадку односпального матраса вона повинна бути не менше за 70 см, але бажано обирати 90 см.
   Розміри дитячого ортопедичного матраца залежать від моделі ліжка:

   6. Товщина

   Якщо ортопедичні матраци виготовлені з одного спіненого матеріалу - високоеластичної піни, кокосової койри або латексу, їхня товщина коливається в межах 18-24 см. Люди, яким потрібен вищий матрац, можуть обрати багатошарові комбіновані моделі з піни та пружинними ставками.
   У залежно від кількості та типу піни ортопедичні матраци з ефектом пам'яті виготовляють товщиною від 18 до 27 см. За винятком ексклюзивних поролонових моделей, що складаються з кількох видів піни. Їхня товщина може досягати 30 см. Найтовщими є кишенькові матраци, в основі яких - набивні пружини та один або кілька шарів піни - від 18 см до 40 см.
 

   7. Максимально допустиме навантаження на одне спальне місце

   Зазвичай 1-спальні дитячі ортопедичні матраци у середньому здатні витримати 40-60 кг, бо їх виробляють із пружин з меншою кількістю витків. Дорослі моделі - від 50 до 140 кг, що вказується в інструкції. На випадок, якщо користувач набере кілька кілограмів треба обирати матрац, у якого навантажувальна вага щонайменше на 10 кг більша за масу тіла.
 

   8. Виробник

   Віддавати перевагу брендам, представленим у каталозі інтернет-магазину єРавлик варто не лише тому, що це підтримує вітчизняну економіку та ВСУ. Ми реалізуємо виключно якісну продукцію, що виготовляється в Україні. Оберіть із нашого каталогу ортопедичний матрац від таких відомих вітчизняних виробників, як:

   Замовте доставку ортопедичного матраца до свого міста - і ви на власному досвіді переконаєтеся у високій якості цього виробу та користі для здоров'я від його експлуатації.

  • пінополіуретану, що відзначається гарною циркуляцією повітря та невисокою ціною. Це м'які матраци, які рекомендуються для дітей та людей похилого віку. Пінополіуретан запобігає пролежням і забезпечує теплоізоляцію людям, схильним до нічного замерзання;
     
  • високоеластичної піни, що гарантує хорошу підтримку хребта та великий комфорт. Такий ортопедичний матрац добре гасить вібрації та не передає рухів користувача. Тому підходить для двоспальних ліжок;
     
  • термоеластичної піни, яка підлаштовується під форму тіла не тільки під впливом тиску, а й температури. Вони фактично запам'ятовують свого власника, забезпечуючи йому ідеальний комфорт і підтримку тіла. У такому разі користувач майже не відчуває необхідності змінювати положення під час сну, тому його м'язи відпочивають. Ідеальне прилягання матраца до тіла полегшує засинання. Такі моделі лікарі радять вагітним жінкам.
     
  • для новонароджених і немовлят найчастіше вибирають вироби шириною 60-70 см і довжиною 120-140 см;
  • для дошкільнят - шириною 70-90 см, довжиною 180 см;
  • для молодших підлітків (від 7 до 12 років) відповідна ширина - 70-90 см, довжина - 200 см;
  • із 13 років років ортопедичний матрац підбирають як для дорослих.
     
  • MatroLuxe,
  • Highfoam,
  • Come-For,
  • Велам,
  • EMM,
  • Сонлайн,
  • EUROSLEEP.