Фарбування стін у багатьох людей асоціюється з досить кропітким та трудомістким процесом. Але якщо бути обізнаним в деяких нюансах, ремонт може перетворитись на справжнє задоволення для господаря. Для того, щоб краще розібратися, як пофарбувати стіни в кімнаті та на кухні варто притримуватись порад эксперта. Таким чином вам вдасться запобігти виникненню помилок, а також утворенню недоліків на оброблюваній поверхні.
Як пофарбувати стіни в кухні чи іншій кімнаті
Багато домовласників задаються питанням, як можна рівно пофарбувати стіни в кухні, спальні або будь-якій іншій кімнаті. Існує два основних варіанти фарбування стін, а саме: вертикальними і горизонтальними мазками.
З використанням першого методу вдасться запобігти утворенню смуг, за допомогою другого – захопити все покриття поверхні. В певних ситуаціях для досягнення кращих результатів можна поєднувати обидва варіанти. Красити стіни латексною чи водоемульсійною фарбою треба за наступними правилами:
- Наповнити піддон фарбою.
- Промокнути валик і котити його рифленою стороною.
- Фарбування починати зі сторони вікон.
Аби уникнути нерівностей, краще сильно не тиснути валиком на стіну. Виконувати всі мазки треба обережно, не поспішаючи. Тоді фарба буде наноситись рівномірно і без утворення плям.
- Для рівномірного фарбування стіну рекомендують поділити на декілька секцій. Таким чином значно легше поступово переходити від одного сектору до іншого.
- Варто не забувати, що правильно красити стіну другим слоєм лише тоді, коли повністю висохне перший.
- Якщо спочатку ви фарбували стіну знизу вгору, то наступного разу треба робити навпаки — згори вниз.
Саме завдяки цим методам вам вдастся витратити якомога менше матеріалів та зекономити свій час.
Як пофарбувати стіни в інший колір
Якщо ви шукаєте відповідь як пофарбувати стіни в інший колір, тоді варто притримуватись наступних правил:
- На очищену до перефарбування поверхню потрібно нанести прошарок ґрунтовки, який створює невидиму оболонку, особливо актуальну у випадках зміни колірної гами в інтер’єрі. Ґрунтувальна суміш повинна наноситись рівним прошарком при витраті приблизно ста грамів на квадратний метр.
- Пігмент заливається в нейтральну за кольором фарбу і вимішується міксером. При цьому зверніть увагу, щоб інструмент не виявився брудним, інакше готовий матеріал доведеться зайвий раз проціджувати. Важливо звернути увагу на вибір валика для перефарбування, тому що для рифлених шпалер потрібен інструмент з середнім ворсом. Рівну поверхню можна обробляти поролоновим валиком або велюровим інструментом.
- Спочатку пензлем виконується підрізування важкодоступних місць, після чого можна фарбувати всю стіну, наносячи перший прошарок у будь-якому напрямку. Часовий проміжок між нанесенням фарби має скаладати не менше чотирьох годин при вологості до 65% та температурі 19 градусів.
Не забувайте, що після висихання фарба стає трохи темнішою, адже при випаровуванні рідини збільшується концентрація барвника. Тому не робіть колір дуже темним, принаймні для першого прошарку.
Як пофарбувати стіни після вапна
Фарбувати стіни після вапна, хоч і не бажано, але можна спробувати. Перед тим як дізнатися як пофарбувати стіни після вапна варто знати в яких випадках це доречно. Ось декілька прикладів:
- Є дуже тонкий прошарок вапна.
- Воно добре тримається, не тріскається і не обсипається.
В інших випадках при фарбуванні вапно зніматиметься валиком, і в результаті ми отримуємо неякісно забарвлену та негарну поверхню.
Перед нанесенням фарби поверхню покривають грунтовкою глибокого проникнення. Потім їй дають трохи часу, щоб вона повністю висохла. Після цього проводять тест на доцільність фарбування, дряпаючи поверхню.
Якщо вона легко піддається руйнування, краще не ризикувати і не забарвлювати її. У такому разі господарям не обійтися без повного очищення стіни. А якщо прогрунтована поверхня пройшла тест, то можна сміливо приступати до фарбування.
Якщо немає можливості пофарбувати стелю або стіни на старе покриття, необхідно його зчистити. Зробити це можна залежно від товщини, нанесеного прошарку та якості. Але в будь-якому випадку, в першу чергу необхідно подбати про всі меблі, що знаходяться в кімнаті.
Невеликий прошарок можна зняти за допомогою ворсистого валика. Його потрібно намочити і очищати ним стелю, періодично виполіскуючи. Також можна скористатися щіткою.
Якщо прошарок товстий, але тримається не дуже добре, його можна зняти за допомогою шпателя. Потім необхідно зашпаклювати всі тріщини та вирівняти поверхню. А вже потім треба її шліфувати та ґрунтувати, готуючи до нанесення фарби.
Після того, як всі підготовчі роботи на стелі та стінах завершені, можна переходити до процесу фарбування. Робити це бажано валиком, широким пензлем або фарбопультом. Застосовуючи останній прилад, потрібно наносити фарбу трьома прошарками, даючи кожному висохнути.
Як пофарбувати стіни після шпалер
Будь-який майстер який розбирається як пофарбувати стіни після шпалер дасть пораду не починати роботу доки поверхня не буде ретельно підготовлена. Спочатку потрібно повністю очистити, щоб фарба лягала ідеально рівно. Для цього можете використовувати вологу губку, ніж чи шпатель.
Після цього прошпаклюйте стіну. Шпаклівку бажано класти у два прошарки: перший усуне тріщини, а другий ідеально вирівняє поверхню. Після того, як шпаклівка висохне, нанесіть ґрунтовку. Для її висихання потрібно 12-24 години. Потім заштукатурте стіну наждачним папером і знову проґрунтуйте її.
Як правило, фарбування стін після шпалер повинне починатися зверху вниз. Це необхідно для того, щоб ви змогли максимально рівномірно зафарбувати краплі фарби, які у процесі роботи можуть потрапити на стіни. Основну роботу виконуйте звичайним валиком для фарбування. Він поступово наносить прошарки фарби і значно прискорює весь процес.
Підсумок
Фарбування стін у власному будинку може стати приємним та легким процесом, якщо дотримуватися правильних технік та порад, стосовно того як правильно красити стіни. Важливо пам'ятати про підготовку поверхні, використання відповідних матеріалів і інструментів, а також послідовне дотримання кроків фарбування. З цими простими кроками, кожен може досягти якісного результату, створивши затишне та оновлене середовище у власному домі.