Як правильно клеїти плитку

Оздоблення кімнат плиткою в будинку чи квартирі — одне з найбільш популярних дизайнерських рішень, завдяки своїй різноманітності кольорів та фактур полотен. Знаючи, як правильно клеїти гіпсову плитку на стіну: від підготовки основи до облицювальних робіт, ви зможете зробити якісне оздоблення навіть якщо не вважаєте себе досвідченим майстром.

гіпсова плитка як клеїти

Як клеїти плитку на стіну

Ті хто знає як клеїти плитку на стіну в першу чергу порадять провести підготовчу роботу, мета якої – отримання міцної та рівної поверхні для економії витрати клейового розчину. Перед укладанням плитки на стіни:

  • Демонтується старе покриття.
  • Наноситься нова штукатурка із застосуванням армувальної сітки.
  • Підготовлена поверхня ретельно очищається та ґрунтується.
  • Виконується розмітка. Для монтажу першого ряду закріплюється на стіні упор.
  • Проводиться вертикальна лінія для орієнтації під час укладання.

Отже, гіпсова плитка як клеїти її правильно, давайте розберемося. Спеціальний клей наноситься на підготовлену поверхню стіни зубчастим шпателем. Товщина шару формується за глибиною зубців гребінки для плиткового клею. Плитка встановлюється на закріплену опору та акуратно притискається руками. 

При монтажі не допускається попадання клейового розчину в стики, які повинні залишатися максимально чистими для використання затірки. 

Плитковий клей висихає за добу. Якщо укладання виконується при температурі близько 5ºС, остаточне схоплювання настає через 2-3 дні. 

Після висихання стіни шви герметизуються спеціальною затиркою, яка наноситься гумовим шпателем, що дозволяє зручно прибирати надлишки матеріалу, не пошкоджуючи глазур плитки. На останньому етапі виконується миття декоративного покриття для надання кімнаті естетичного вигляду.

Як клеїти гіпсову плитку

Одним з основних моментів, який потрібно враховувати для всіх хто цікавиться як клеїти гіпсову плитку, є вибір правильного клею. Тут є різні варіанти:

  • цементний клей — він призначений для роботи з кахлем, але цілком підійде і для інших облицювальних покриттів;
  • штукатурка з гіпсу — підходить для внутрішнього оздоблення квартири або будинку;
  • герметик на основі силікону — цікаве рішення, яке зможе забезпечити надійне зчеплення з поверхнею.

Перед початком наклеювання гіпсових елементів на стіну, складіть схему їх розташування. Потім розведіть розчин та приступайте до справи.

  1. Розподіліть по стіні трохи клею так, щоб його вистачило для укладання чотирьох елементів.
  2. На виворот плитки також нанесіть розчин. Це забезпечить міцніше зчеплення.
  3. Прикладіть гіпс до стінки, притиснувши його рукою. Відкоригуйте положення плитки.
  4. Кладіть кожен ряд, трохи зміщуючи його на пів елемента. Тоді все вийде за схемою.
  5. Не забувайте видаляти клей, що проступає в швах, шпателем. Змийте залишки розчину, використовуючи чисту мокру кисть.

Як приклеїти плитку, яка відпала

Для того, аби зрозуміти, як приклеїти плитку, що відпала, для початку потрібно оцінити стан всього облицювання. Якщо кахель непридатний для монтажу, підбирають заміну. Спосіб ремонту залежить від типу відшарування частин кладки.

як приклеїти плитку що відпала

Плитка випала із розчином

Причина – недостатнє очищення основи, відсутність ґрунтовки. При простукуванні кожного елемента слід виявляти ділянки з глухим звуком. Під ними – порожнечі. Якщо площа неякісного облицювання понад 20-25%, краще демонтувати все оздоблення та виконати укладання заново.

Як приклеїти плитку, яка відпала:

  1. Зняти розташовані поруч плитки, якщо вони ненадійно зафіксовані.
  2. Усунути клейовий склад і затирання по торцях плиток, що залишаються на поверхнях. Це робиться ножем, болгаркою або наждачним папером.
  3. Кахель приблизно 30 хвилин має бути у воді. Уклавши його на рівній поверхні, дисковою пилкою обережно знімають клейовий склад.
  4. Для приклеювання елемента рекомендовано застосувати клей  на основі цементу. Перед цим основа двічі проґрунтовується з проміжком 40-60 хвилин.
  5. Після висихання початкового шару, зворотний бік плитки покривається клеєм за допомогою гребінки. Елемент прикладається до основи та фіксується з легким пристукуванням рукою.

Плитка відпала від клейової основи

Якщо клей залишився на стіні, а кахель відпав, потрібно перевірити інші елементи кладки. Треба обережно їх простукати, трохи притискаючи. Клейовий склад зі стіни видаляють стамескою з молотком, болгаркою. При неможливості це зробити, поверхню обробляють ґрунтовкою не менше двох разів. На тильну сторону плиткових матеріалів наноситься мастика або рідкі цвяхи. Приклеювати треба, добре притискаючи до основи.

Для надійного результату чітко дотримуйтесь технології проведення робіт. При виборі клею – уважно читайте опис, звертаючи увагу на його відповідність матеріалу основи. Використовуючи цементний розчин, змочуйте поверхню плитки водою, щоб вона не витягала вологу з клейового складу. Це погіршить адгезію.

Товщину клейового розчину слід правильно розраховувати. Для затирання швів використовуються герметувальні суміші з латексним, силіконовим або епоксидним складом.